Hoth

Aşağa gitmek

Hoth

Mesaj  Tiran Bir Cuma Haz. 05, 2009 9:39 am

İmparatorluğun amansız takibi Galaksinin heryerinde sürerken bir İz Sürücü Droid Asi üssünü bularak, İmparatorluğun Hoth gezegenine akın etmesine sebep olmuş, General Veers yönetimindeki İmparatorluk kara birlikleri Asilerin üssüne saldırarak, gezegeni terk etmelerine neden olmuştur.
Hoth aynı ismi taşıyan uzak bir sistemin altıncı gezegenidir. Birçok uydusu bulunan kar ve buz dünyasıdır. Yakındaki bir asteroid kuşağından ayrılan küçük meteoritler sürekli Hoth’un buzlu yüzeyine yağarlar. Bu buzlu gezegen buz yaratığı wampa ve tauntaun’un da aralarında bulunduğu çeşitli yerli canlı türlerine sahiptir. Hoth’un gündüz sıcaklığı uygun giyinen biri için dayanılır derecededir, ama Hoth geceleri kendi canlıları için bile çok acımasızdır.
Yavin Savaşı’nda kazandıkları zaferin ardından Asi İttifakı kahramanlarının çekirdek kadrosu Massassi tapınaklarındaki karargahlarını terketmek zorunda kaldılar. İmparatorluk tarafından kovalanan Asi İttifakı sonunda bu buzlu gezegende yeni bir üs kurdular. Echo Üssü kod adlı bu yeni ileri karakol General Rieekan’ın komutası altındaydı. Aşırı uç ısı değerleri İttifak teknisyenlerinin üssün hayati kaynaklarını donmaktan korumak için çok çalışmalarını gerektirmişti.
Tüm galaksiye gönderilen binlerce imparatorluk araştırma droidlerinden biri sonunda Hoth’u keşfetti. Asiler droidi farkedecek kadar şanslıydılar ve hemen tahliye işlemlerine başladılar. Kısa bir süre sonra İmparatorluk Hoth sistemine ulaştı.
Bu olayları takibinde gelişen ve Asi İttifakı’nın en büyük yenilgilerinden biri olan çatışma tarihe Hoth Savaşı olarak geçmiştir. Asiler üssü tahliye edecek ve takip eden İmparatorluk filosundan dağılarak kaçmaya yetecek zamanı ancak bulabilmişlerdir.


avatar
Tiran
Admin

Mesaj Sayısı : 66
Kayıt tarihi : 03/06/09

Kullanıcı profilini gör http://starwarsrpg.yetkinforum.net

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz