Mustafar Hakkında Ön Bilgi

Aşağa gitmek

Mustafar Hakkında Ön Bilgi

Mesaj  Tiran Bir Cuma Haz. 05, 2009 9:53 am

Dış Halka’da bulunan küçük bir gezegen olan Mustafar, lavların değerli kaynakmış gibi işlendiği bir gezegendir. Dış yüzeyi siyah volkanik taşlar ile kaplı olan gezegende, lav akıntıları, ve magma patlamaları sıkça görülmektedir. Lav aynı zamanda gezegenin engebeli yüzeyinde kıvrılan nehirler gibi akmaktadır. Mustafar’ın gökleri siyah duman, kül, ve tüf ile kaplanmıştır. Gezegenin bu coğrafik özelliği, atmosferik taramaları imkansız hale getirdiği için, Mustafar’ı meraklı gözlerden uzak tutmuştur.

Mustafar’ın bu konukları pek hoş karşılamayan özellikleri gezegeni, Klon Savaşları döneminde Bağımsız Sistemler Konfederasyonu’nu yöneten Ayrılıkçı Hareket’in seyyar komuta merkezi haline getirmiştir. Üst üste gelen başarısızlıklardan sonra, Darth Sidious General Grievous’tan konseyi Mustafar’da güvence altına almasını, ve burada ileriki emirleri beklemelerini emretmiştir. Uçurum kenarında ki devasa boyutlarda bir endüstriyel tesis, bu savaş lordlarına komuta merkezliği yapmıştır. Neimoidia’lı askerler, ve savaş droidleri, güvenliği sağlarken, gezegenin saldırgan coğrafyasından korunmak için komuta merkezi yansıtıcı kalkanlarla donatılmıştır.
Galaktik İmparator sıfatını kazandıktan sonra, Darth Sidious artık Ayrılıkçılara ihtiyaç duymadığı için, yeni çırağı Darth Vader’i Mustafar’a yollayarak, tüm Ayrılıkçılardan kurtulmasını emretmiştir. Gizlice tesisin içine sızan Vader, ışınkılıcı ile tüm Ayrılıkçı’ları katlederek Klon Savaşları’nın sonunu getirmiştir.
Patlayan volkanların arasında, Jedi ustası Obi-Wan Kenobi, eski öğrencisi Darth Vader ile yüzleşmiştir. İkili, bir ışınkılıcı düellosuna tutuşmuş, ve Mustafar toplama kompleksine kadar savaşmışlardır. Düello sırasında, komuta merkezinin yansıtıcı kalkanları devre dışı olmuş ve tesis, gezegenin tüm coğrafi öfkesine maruz kalmıştır.
Bu sırada yerden fışkıran lavlar, Obi-Wan ve Vader’in düello yapmakta oldukları toplama kompleksinde ki denge iskelesini eritmiş ve iskele çökerek aşağıda ki lav nehrine düşmüştür. Obi-Wan ve Vader dengelerini koruyarak, ilk önce yassı bir işçi droidin üstünde, daha sonrada bir toplama platformunun üstünde kapışmaya devam etmişlerdir. Sonunda itmeli asansörün üstünde devam eden düello, lav nehrinin kenarında son bulur.

Obi-Wan, Vader’i çok ağır yaralayıp alt ederek, Kara Lord’u lav nehrinin kıyısında ölmeye terk eder. Çırağının acı içinde olduğunu hisseden Darth Sidious, ölümün eşiğinde ki çırağını yenmek için tam zamanında yetişir. Ateş ve ışınkılıcı ile öldürücü yaralar almış olan Vader, yeniden bir robot olarak inşa edilir, ve siyah koruyucu bir zırhın içine yaşam destek ünitesi ile yerleştirilir.
Cehennemimsi atmosferine ve ekstrem koşullarına rağmen, Mustafar, yaşam için gerekli koşulları sağlamaktadır. Mustafarlılar, gezegenlerinde olan galaktik olaylardan çok, kendi işlerine bakmakta, ve lavlardan değerli mineralleri toplamaktadırlar.


Tiran
Tiran
Admin

Mesaj Sayısı : 66
Kayıt tarihi : 03/06/09

Kullanıcı profilini gör http://starwarsrpg.yetkinforum.net

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön

- Similar topics

 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz