Naboo Hakkında Ön Bilgi

Aşağa gitmek

Naboo Hakkında Ön Bilgi

Mesaj  Tiran Bir Cuma Haz. 05, 2009 10:00 am

Dış Halka Sistemleri’nin sınırına yakın bulunan Naboo gezegeni, Naboo olarak bilinen barışçıl insanlar ve Gungan denilen zeki amfibi yerli halkı barındırmaktadır.
Naboo bataklık gölleri, inişli çıkışlı ovalar ve yeşil tepelerle doludur. Yerleşim yerleri güzeldir. Naboo’nun nehir kentleri klasik mimari ve yeşillikle kaplıdır. Gungan yerleşim bölgeleri hidrostatik balon teknolojisinin ekzotik segisidir.

Naboo jeolojik açıdan eşsiz bir dünyadır.Gezegen, sayısız mağara ve tünel ağlarıyla oyulmuş büyük kaya kütleleri kümesidir. Bu yapı, gezegen yapısının derinlerine inen bataklık göllerinin oluşmasını sağlamıştır.Yerli ırk Gunganlar bu mağara ağlarını kullanan ulaşım yolları kullansalar da bu maceracı kaşifler bile gezegenin daha derinlerine -kurt gibi iştahlı devasa deniz canavarlarıyla dolu olduğu için- inme konusunda tereddüt ederler.
Senato dış ticaret yolları için vergi artırımı yasası çıkardığında aç gözlü Ticaret Federasyonu protesto için Naboo’ya ambargo koydu. Gezegene kaynak girişini engelleyen devasa savaş gemileri gezegenin etrafını sardı. Gezegenin liderleri Kraliçe Amidala ve Vali Sio Bibble Ticaret Federasyonu’nun droid ordusu tarafından rehin alındı.
Yüce Başkan Valorum tarafından gönderilen Jedi Şövalyeleri, Kraliçe Amidala’yı kurtardı ve senatonun ambargoya müdahalesini istemek üzere Coruscant’a gitti. Naboo temsilcisi Senatör Palpatine bile Ticaret Federasyonu’nun bürokratik taktiklerini geçemedi.
Senatonun aciziyeti karşısında umutsuzluğa düşen Kraliçe Amidala ipleri kendi eline aldı. Naboo’ya döndü ve Gunganlar’ın yardımını istedi. Naboo’nun iki uygarlığı birlikte hareket ederek Ticaret Federasyonu’nun istilasını durdurdu ve huzurlu gezegene barışı geri getirdi.


Tiran
Tiran
Admin

Mesaj Sayısı : 66
Kayıt tarihi : 03/06/09

Kullanıcı profilini gör http://starwarsrpg.yetkinforum.net

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön

- Similar topics

 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz