Bulutlar Şehri hakkında bilgi

Aşağa gitmek

Bulutlar Şehri hakkında bilgi

Mesaj  Tiran Bir Cuma Haz. 05, 2009 7:38 am

Maden loncası gibi büyük otoriteler tarafından fark edilemeyecek kadar küçük olması bulutlar şehrinin avantajlarından biridir. Baron-yönetici olan Lando Calrissian’ın yönetimi altında büyümüş ve gelişmiştir. Yardımcısı Lobot tarafından asiste edilen Calrissian kendi kendine yeterlilik ve işçi zorluklarının üstesinden kısa zamanda geldi.
Disk şeklindeki şehirin üst tarafındaki kalabalık görüntü çember biçimli iniş alanlarının ve yüksek kulelerin eseridir. Şehrin alt kısmında soğan şekilli bir unipodla son bulan büyük bir sarkıt vardır. İçerdeki koridorların beyaz ve krom renkleri içeriye havadar bir duygu vermektedir.
Bu eski yollar bulutlar şehrinin endüstriyel kalbini gizlemektedir. Gaz işleme tesisatı, karbon dondurucu odası pek estetik gözükmeseler de oldukça modern ve verimlidirler. Tam ortasında şehri dengede tutan ve ona enerji sağlayan rüzgarların estiği dev bir uçurum vardır.

Hoth savaşından kısa bir süre sonra millenium falcon’un kaçak mürettebatı saklanmak için bulutlar şehrine geldiler. Maalesef ödül avcısı Boba Fett, Falcon’u Bespin’e kadar takip etti. Fett imparatorluktan olan müşterileriyle bağlantı kurdu; Han Solo, Prenses Leia ve diğerleri daha Bespin’e ulaşmadan oraya vardı. Sığınak olarak düşünülen yer şimdi bir tuzağa dönüşmüştü. Asiler yakalandı ve Han Solo karbonitin içinde donmuş vaziyette Jabba’ya yollanmak üzere yola çıktı.
Tüm bu korkunç olanlar Jedi ve Sith’in yüzleşmesinin sadece başlangıcı idi. Darth Vader asilere acı çektirerek Luke Skywalker’ı Bespin’e çekti. Kozmopolit şehrin iç kısımlarında, Skywalker ve Vader ışın kılıçlarıyla düello yaptılar. Vader Luke’u dövüşte yense bile, onu gücün karanlık tarafına geçirmede başarılı olamadı.
Luke bulutlar şehrinin ortasındaki boşluktan aşağıya düşerken rüzgarlar sayesinde yan tarafta bulunan açık kanallardan birinin içine girdi. Kavisli tünel Luke’u açık havaya çıkardı. Ama genç Skywalker son anda şehrin altında bulunan rüzgar fırıldaklarından birine tutundu. Lando tarafından özgürlüklerine kavuşan Chewbacca ve Leia tarafından oradan kurtarıldı.
Bu sırada imparatorluk şehrin kontrolünü ele geçirdi. Calrissian son anda şehri durumdan haberdar etti. Birçok insan çok geç olmadan şehri terk etti.
Bulutlar şehrindeki hayat kısa zamanda eski haline döndü. İmparator Palpatine’in Endor savaşında ölmesinden sonra bulutlar şehri nüfusu galaksiye özgürlüğün gelişini kutlayacak kadar fazlaydı.


avatar
Tiran
Admin

Mesaj Sayısı : 66
Kayıt tarihi : 03/06/09

Kullanıcı profilini gör http://starwarsrpg.yetkinforum.net

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön

- Similar topics

 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz