Uzak Jedi Karagahı

Aşağa gitmek

Uzak Jedi Karagahı

Mesaj  Tiran Bir Cuma Haz. 05, 2009 4:22 pm

Dagobah’ın bataklıklarında, korkunç görünümlü bükülmüş bir ağaç ve bir kıyı gölünün yakınında galakside bilinen en son Jedi Ustası’nı barındıran basit, çamurdan bir kulübe vardır.
Burası Jedi Tapınağı’nın yükselen kulelerinden dağlar kadar farklıdır, fakat galaksiye büyük acı veren fırtınalı politik değişimler sırasında Jedi’lara yapılan kıyım anımsanınca böyle bir azla yetinme anlaşılır olmaktadır.Kulübenin içinde Yoda gösterişsiz bir hayat sürdü. Hiçbir teknolojik eşyası yoktu, onun yerine ihtiyaçlarını karşılamak için Dagobah’ın vahşiliğine bel bağladı. Yemeklerini etraftaki bitkiler ile hazırlayarak açık havada ateşte pişirirdi, tıpkı kökyaprağı güveci gibi.
Kulübenin yakınında büyüyen, Güç’ün karanlık tarafında kuvvetli olan bükülmüş bir ağaç vardır. Buraya nasıl geldiği bilinmese de o kötülüğün bölgesidir. Ağacın çarpık çurpuk kök sisteminin altında gizemli bir mağara vardır. Yeni Jedi öğrencisi Luke Skywalker eğitiminin bir parçası olarak mağaraya girdiğinde ürpertici bir görüntüyle karşılaştı.
Karanlık mağarada, Darth Vader’ın ışın kılıcını savuran bir görüntüsü Luke’un önünde belirdi. İkisi düelloya tutuştu, hareketler yavaş ve bir rüyadaymış gibiydi. Skywalker karanlık biçimin başını kesmeyi başardı. Kopmuş baş ayaklarının dibine düştüğünde yüz kısmının aniden patladığını gördü. Orada, metal maskenin ardında, Luke’un yüzü vardı. Luke’un muhtemel geleceğinin korkunç görüntüsü, Dagobah’taki eğitimi süresince birkaç başarısızlığından birini oluşturdu.
Tiran
Tiran
Admin

Mesaj Sayısı : 66
Kayıt tarihi : 03/06/09

Kullanıcı profilini gör http://starwarsrpg.yetkinforum.net

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz