Kullanılacak alet ve edevatlar ile ilgili...

Aşağa gitmek

Kullanılacak alet ve edevatlar ile ilgili...

Mesaj  Tiran Bir Cuma Haz. 05, 2009 5:35 pm

http://www.starwars.gen.tr/index.php

Yukardaki link, alet ve silah gibi teknolojik aletlerin kullanımında rehber olarak belirlenmiştir. Yaratıcılığı kısıtlamamak adına bunların dışında Star Wars RPG oyununda sizin yaratınız olan her silah, alet, edevat vb. şeyler geçerlidir.

Yalnız bir şartla:
Sizin hayal gücünüzün ürünü olan silah, taşıt ve aletler tamamıyle mantıklı bir biçimde kullanılmalıdır. NPC'lerle yapacağınız rplerde ve kendi aranızda yapacağınız her rpde yarattığınız her tür silah, alet vb şeyler iyi kurgulanmış olmalıdır ve bu aletin niteliklerinin de fazla abartılmadan anlatılması yine rpnizin kalitesinin artmasını sağlayabilir.

Düello ve savaşlarda taraflar silah, makine kullanırken mümkün olduğunca yukardaki linkte verilmiş olan aletlerden yararlanmaya çalışmalıdır. Elbette düello ve savaşlarda da kendinizin ürünü olan makineleri kullanabilirsiniz ancak düello ve savaşları sonuca bağlayacak olaN HAYALPEREST karakteri sonucu belirlerken belirlediğimiz kaynakta var olan (linkte bulunan sitedeki) silahları kullananları daha avantajlı kılacaktır.

Mesela var olan bir silahtan siz birine ateş ettiniz. Rakibinizse tamamen kendisinin uydurduğu bir savunma kalkanıyla saldırınıza karşılık verdi. Bu durumda HAYALPEREST karakteri sizi daha avantajlı sayıp düelloyu buna göre yorumlayacaktır. Tabi bu kesin olarak kazanacağınız anlamına gelmez. Zira düello ve savaş ile ilgili kurallarda asıl önemli olanın rp kalitesi olduğunu bildirmiştik. Var olan silahları kullanmanız size daha çok avantaj sağlayacaktır.

Aynı şekilde savaş durumunda komutanızdaki ordunun durumunu abartmanız sizin hiçbir işinize yaramaz. Oyun kurgusu içerisinde sizin için belirlenen büyüklükteki ordudan daha fazla bir ordudan bahsetmeniz sadece savaşı daha kolay kaybetmenize neden olur. Savaşlarda yaptığınız hamlelerin zekice olması ve rp kalitenizin iyi olması gerekir. Yine savaşlarda var olan silahları ve taşıtları kullanmanız size büyük avantaj sağlayacaktır. Linkteki araçları kullanmaya çalışın elinizden geldiğince...
Hayal ürünü olarak yarattığınız taşıtlardan yararlanmak istiyorsanız; bunların özelliklerini rp içerisinde çizerken son derece gerçekçi olması ve silahın veya aracın niteliklerini iyi bir biçimde belirtmeniz yarattığınız silahın işe yaramasını sağlayabilir. (eğer yarattığınız bir silahı ikinci veya üçüncü kez kullanıyorsanız, ve daha önce bu silahın özelliklerini bir rpde belirttiyseniz, aynı özellikleri başka bir rpde belirtmenize gerek yok.)
Tiran
Tiran
Admin

Mesaj Sayısı : 66
Kayıt tarihi : 03/06/09

Kullanıcı profilini gör http://starwarsrpg.yetkinforum.net

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön

- Similar topics

 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz