Ana Kurgu

Aşağa gitmek

Ana Kurgu

Mesaj  Tiran Bir Cuma Haz. 05, 2009 9:35 pm

Uzak, çok uzak bir galakside uzun zaman önce;

Galaxiye dengenin gelişinden beri uzun yıllar geçmiştir. Galaktik Cumhuriyet ve Galaktik Senato yeniden kurulan Ticaret Federasyonun paralı patronlarının etkisi altına girmeye başladı. Galaktik Cumhuriyet, Federasyonun etkisiyle galaksinin dört bir yanındaki gezegenleri sömürmeye ve buraları ticaret federasyonunun kazançları uğruna dizayn etmeye başladı.

Ticaret Federasyonu acımasız yöntemlerle gezegenlerdeki yerlilerin topraklarına ve kaynaklarına zarar verdiler ve onları amaçlarına acımasızca malzeme yaptılar. Galakside büyük bir huzursuzluk ve isyan havası vardı. Ticaret Federasyonu artık sömürüsünü göstere göstere yapmaya başlamıştı. Derken Naboo gezegenindeki yerliler özellikle Gunganların desteğiyle büyük bir isyana giriştiler ve Naboo gezegenindeki Galaktik Cumhuriyet üssüne saldırdılar.

Tam böyle bir ortamda Galaktik ordunun komutanlarından Csarion Duce isyanı bastırmak üzere görevlendirildi. Kısa sürede bölgeye giden Duce burada isyancılara karşı büyük bir zafer kazandı. Gunganları yenmekle kalmayıp onları kendi tarafına katan Duce, Senatonun onayına başvurmaksızın Mustafar ve Hoth gezegenlerindeki isyan hazırlıklarını bastırdı ve isyancıları yok etti. Duce'nin kazandığı güçten çekinen Senato; Şansölye Artanis'in de kışkırtmalarıyla Duce'nin ordusunu dağıtıp teslim olmasını istedi. Buna karşı çıkan Csarion Duce, donanmasıyla Ticaret Federasyonunun gemilerini abluka altına aldı.

Federasyonun baskılarına dayanamayan senato, Duce'yi hain ilan etti ve görüldüğü yerde yok edilmesini emretti. Duce ise bu sırada Jedi'ların bir bölümünü kendi tarafına çekmeyi başardı. Kendisini destekleyen gezegenlerin de yardımlarıyla Duce bir süre sonra güçlü bir donanma hazırladı ve Ticaret Federasyonu üzerindeki ablukasını kaldırdı. Şimdi Şansölye Artanis'i daha büyük bir tehlike bekliyordu. Csarion Duce Galaktik Senatoyu işgale geliyordu.

Duce'nin en yakın adamı eski Jedi Vladimir Alekhine, Cato Neimoidia'da Ticaret Federasyonunun savaş güçlerini yenip onları çekilmek zorunda bıraktı.
Bu mağlubiyet üzerine Artanis kuvvetleriyle Coruscant'tan çekildi ve Bespin'e doğru ilerlemeye başladı. Cumhuriyet komutanlarının bir bölümü Duce'nin tarafına geçtiler.

Duce Senatoyu işgale giderken Jedi'ların bir bölümünü kendi safına çekmiş, bir bölümünü de tarafsızlığa ikna etmişti. Her ne kadar Jedi lideri onun bu hareketine karşı da olsa diğer jedilerın sözüne karşı çıkamadı.
Senatonun önemli ismi Ciar Liero ile bir miktar senatör teslim olduklarını açıkladılar. Hepsi affedildi. Duce Senatoyu işgal etti ve hiç beklemeden Artanis'in üzerine gitti.

Bu sırada Vladimir, Artanis'in kuvvetlerini Bespin'de sıkıştırdı ve onu hamle yapamaz duruma getirdi. Duce'nin bütün gücüyle yardıma koşmasıyla Artanis iyice çaresiz kaldı ve tek çözüm yolu olarak düşmanın üzerine gitti.
Bespin savaşı Csarion'un lehine sonuçlandı ve çok sayıda Artanis yanlısı da Duce'ye teslim oldu. Artanis'in en büyük yardımcısı da öyle... Genç yaşında babasının ölümüyle Ticaret Federasyonu yöneticilerinden olan Csarion'un samimi dostlarından biri olan Marvoldo Raynor da; bu savaşla Duce'nin affına sığındı. Duce onları ve Ticaret Federasyonunu affetti. Böylece barışçı ve daha güçlü bir yönetim kurma hedefinde olduğunu göstermek istiyordu. Artanis'in ölüp ölmediği anlaşılamadı; savaştan sonra kayboldu.

Duce yeni kurulan senatoya kendisini Şansölye ilan ettirdi. Affettiği Senato Başkanının etkileyici sözleri ve nutukları bu konuda kendisine yardımcı oldu. Ticaret Federasyonunun isteklerine karşı çıkıp onların senatodaki nüfuzunu kırmaya çalıştı. Bu yüzden yakın dostu Marvoldo Raynor, çıkmazda kalsa da kendisini bağışlayan Duce'nin tarafında olmaya gayret gösterdi. Sert ve katı yöntemler kullandı ve iktidarına karşı çıkanları gizliden gizliye yok etti. Bu durum Jedi'ların arasında da bol düşman edinmesine yol açtı. Düşmanları tarafından acımasız bir Diktatör olarak lanse edilmeye başlandı. İnanılmaz bir güce ve otoriteye sahipti ama bir yandan da düşmanlarının sayısı artıyordu ve kutuplaşma çok büyük bir fırtınaya doğru gidiyordu. Herşey kontrol altında gidiyor gibi gözükse de birilerinin bunu bozma zamanı yaklaşıyordu.

Galaksinin barışı bozulmak üzereydi...
Tiran
Tiran
Admin

Mesaj Sayısı : 66
Kayıt tarihi : 03/06/09

Kullanıcı profilini gör http://starwarsrpg.yetkinforum.net

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz