Ön Bilgi (Mutlaka Okuyunuz)

Aşağa gitmek

Ön Bilgi (Mutlaka Okuyunuz)

Mesaj  Tiran Bir Çarş. Haz. 17, 2009 4:55 pm

Oyunumuzda dengeyi korumak ve Jedi'lık ile ilgili doğru adımların atılmasını sağlamak istediğimizden, farklı bir yöntem denemeyi uygun bulduk.

Öncelikle Jedi denilen şahıs, elinde ışın kılıcı ile dolaşan ve sağa sola güç yağdıran biri değildir. Bu oyunda da böyle olmayacaktır. Gücün karanlık tarafıyla uğraşan sithler bile bunu bir felsefeye, bir anlayışa dayandırarak yaparlar. Amacımız kimseye felsefe dersi vermek değil. Öncelikli amacımız "jedi" kavramının anlaşılmasını ve oyun içinde abartılmasını engellemektir.

Oyunda gücü üç başlığa ayırdık. Aydınlık yönü, karanlık yönü ve gölge yönü...

Oyun başladığında kurgu gereği gölge ve karanlık tarafta kimse bulunmayacaktır. Yani oyunun başında sith (karanlık taraf Jedi) veya gri Jedi (gölge taraf jedi) olmayacak. Oyunun ilerlemesi ve Jedi'lığın iyi kavranıldığı anlaşıldığında, dileyenler, yine kontrollü bir yöntemle, karanlık veya gölge tarafa geçecbilecekler.

Ancak Jedi ustası olarak (veya jedi şövalyesi) başlamak isteyenler adminle yapacakları bir görüşme sonrası bu mevkiye alınabilirler. Tabi bazı şartları takip ederek. Çünkü Jedi ustası olacak olan kişi, jediların eğitiminden de (veya padawanının) sorumlu olacak. Bu yüzden Jedi felsefesi ve ışın kılıcı teknikler gibi konulardai bilgi sahibi olmalarını takdir edersiniz.

Aynı şekilde gücün karanlık veya gölge tarafları üzerine ilerde çalışmak isteyen olursa, bu güçlerin de felsefeleri üzerine onlarla bir çalışma yapılacak... Çünkü onlar da kendilerine padawan ve öğrenci yetiştirebilmeliler.

(gücün tarafları ile ilgili ön bilgiyi, her gücün kendi forumunda bulabilirsiniz.)

Kısaca bu oyunda ışın kılıcını elinize almanız çok kolay bir olay değil. Bu üzerine gerçek anlamda çalışılması gereken bir konu olacak ve açıkçası çok da zevkli olacağına eminiz. Yoksa herkes jedi ve sith olmaya çalışır; eline aldığı kılıcı oraya buraya sallar ve güçle hiç olmadık işler yapardı...
Tiran
Tiran
Admin

Mesaj Sayısı : 66
Kayıt tarihi : 03/06/09

Kullanıcı profilini gör http://starwarsrpg.yetkinforum.net

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön

- Similar topics

 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz