Endor Hakkında Ön Bilgi

Aşağa gitmek

Endor Hakkında Ön Bilgi

Mesaj  Tiran Bir Cuma Haz. 05, 2009 9:08 am

Gümüşsü dev Endor’un yörüngesindeki 9 ayın en büyüğü olan ve kısaca Endor olarak adlandırılan ağaçlı ay bir küçük gezegen boyutlarındadır.
Tümü ormanlar,savanalar ve dağlarla kaplıdır ve yer çekimi bir miktar azdır.İklimi ağaçların tepesinde komün halinde yaşayan tüylü Ewoklar gibi pek çok hayat formunun yaşaması için elverişlidir. İmparator Endor’u ikinci Ölüm Yıldızı’nın yapım yeri olarak seçer ve yörüngedeki bu savaş istasyonunun etrafındaki koruyucu kalkanı sağlayan bir İmparatorluk üssünü Endor’a kurdurur.
Dış Halka Bölgelerinin uzak bir köşesinde saklı duran gaz devi Endor ve onun aynı adlı yeşil uydusu orada yapılan önemli savaş olmasaydı meşgul bir galaksi tarafından kolayca gözden kaçırılabilirdi. Endor hem İmparator Palpatine hem de Darth Vader için mezar yeridir. Asi İttifakı’nın Galaktik İmparatorluk’a karşı zafer yolu çizdiği yer burasıdır.
Endor ikinci Ölüm Yıldızı’nın gizli inşa bölgesiydi. Kutsal Ay kod adlı Endor uzayın karanlık menzilinde yeşil bir mücevherdi.Yaşlı ağaçların gölgelerinde nehirler kıvrılır ve ormanlar yerin karanlıklarından küçük dağlarına uzanırdı.
Ayın açık bir alanına kurulmuş olan İmparatorluk donanımı İmparatorluk askerleri tarafından korunuyordu. Devasa bir kalkan jeneratörü yarı tamamlanmış Ölüm Yıldızı’nın çevresine yansıtıcı bir kalkan yönlendiriyordu. General Han Solo’nun komutası altında cesur bir Asi saldırı timi jeneratörü yoketmekle görevlendirildi. Yerli ırk Ewoklar’ın da yardımıyla Asiler İmparatorluk askerlerini yendiler ve zaferle dolu bir uzay savaşına yolu açtılar. Bu tarihi olay Endor Savaşı olarak bilinir.


Tiran
Tiran
Admin

Mesaj Sayısı : 66
Kayıt tarihi : 03/06/09

Kullanıcı profilini gör http://starwarsrpg.yetkinforum.net

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön

- Similar topics

 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz